W nawiązaniu do tego…

W nawiązaniu do tego wpisu:
https://www.wykop.pl/wpis/55551745/auto-wystawilem-za-18-300-zl-na-otomoto-humorobraz/
chciałem Wam wyjaśnić dlaczego ludzie często wysyłają takie propozycje. Odpowiedzieć tym samym na pytania odnośnie tego ,,fenomenu”.
Otóż jeśli wystawiacie auto za 20k, to tego typu handlarze zawsze zaproponują Wam zaporowo niską cenę. Dlaczego? Bo byście się zdziwili ile osób się na to zgadza i następuje faktyczna finalizacja transakcji. Moje doświadczenia nie wynikają z tego, że sam tak robię, ale mam bardzo bliskiego kumpla, który w ten sposób działa i zarabia dobry hajs.

Często ludzie którzy się na to zgadzają niewiele negocjują, maja spokój bo przyjeżdża ktoś po ich auto lawetą i mają pewną kasę od razu. Często do zmiany auta nakłania nadchodząca spłata zaległego kredytu, ktoś wyjeżdża i chce jak najszybciej sprzedać auto itd.
Mój kumpel bo auta za 10k potrafi jechać po 300/400km od domu – przywozi auta ewentualnie je lekko naprawia i po tygodniu najczesciej wystawia z zyskiem minimum 4k+. W Waszych miasta pewnie zauważycie wiele reklam typu ,,skup aut za gotówkę” – to te same osoby, chcesz sprzedać szybko auto? Licz się z tym, ze sprzedasz je tanio.
Ogólnie robota dość wymagająca bo codziennie on wysyła po kilkaset sms (ręcznie :D) do wszystkich nowych ofert i mniej więcej 3x w tyg. jedzie po auto. Jak pojedziecie do byle jakiego komisu najczesciej będzie to wyglądać w podobny sposób tylko możecie dostać minimalnie więcej – z tego względu, że to wy jedziecie do komisu a nie tak w zasadzie komis (laweta) do Was i to oni tracą wtedy na tym czas.
Z jego ostatnich zdobyczy np. Audi A1 2012 rok 21k – średnia cena takiego wyposażenia jak on kupił przebieg itd. to 30k. Więc pozornie głupie wysyłanie ofert na które przeciętna osoba wybuchnie śmiechem przeradza sie w dobry biznes. Sam ostatnio sprzedawałem auto za 35k i dostałem propozycje 19 xD Wtedy postanowiłem i niego zgłębić temat jaki to ma sens i czy to w ogóle sie opłaca. Gdyby się nie opłacało to by tego nie robili 🙂
#samochody #motoryzacja #januszebiznesu #handel

Komentarze są wyłączone.